لطفا تا بارگذاری کامل وبسایت کمی صبر کنید ...

استارت آپ؛ از استاپ تا استارت!

با رشد روز افزون تکنولوژی و افزایش دانش جهانی، باید گام را فراتر نهاد و دیدی فراخ بر صنعت و ایده های نوین داشت. در این بین جوانان ایرانی با فعالیت در گروه های دانش بنیان و تولید محصولاتی کاملا دانش بنیان، جهان را انگشت به دهان انگاشته اند.

این روز ها به لطف اینترنت، کارآفرینان بسیاری می توانند ایده ها و کسب و کار نوین خود را با موفقیت راه اندازی کرده و جایگاه اولیه خود را تثبیت نمایند. در این بین، البته افرادی هم هستند که در مقیاس دهی ایده شان در مراحل فرا استارت آپ، با مشکلاتی جدی رو به رو می شوند که علت آن نیز وجود فاکتور های متعددی است که روند پیشرفت را با سختی همراه می کند.

موسسه آموزش عالی خاوران در نظر دارد در راستای هم افزایی علمی و شتاب دهی به مقوله کارآفرینی و ایده پردازی اولین استارت آپ و ایده شوی خود را با محوریت شهر هوشمند برگزار نماید.

ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارائه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌ وکار نوپای موفق قرار دهند.

به این صورت که شرکت کنندگان پس از ثبت نام، ایده‌های خود را برای داوران و شرکت کنندگان در مدت زمان محدود و کوتاهی بیان می‌کنند، پس از رای‌گیری ایده‌های برتر انتخاب شده و به آنان جوایزی اهدا می‌شود.

چه کسانی می‌توانند در استارت آپ شرکت کنند؟

همه‌ی کسانی که ایده‌ی جدید و خلاقانه‌ای در ذهن دارند که هنوز تبدیل به کسب ‌وکار واقعی نشده است می‌توانند در استارت آپ و ایده شو خاوران شرکت کنند. این فراخوان شامل کلیه افرادی که شرایط حداقلی را داشته باشند می شود.

 

·        ایده ها با توجه به معیارهایی ازجمله: نوآوری، جذابیت و شفافیت ایده، کاربردی و قابل تجاری سازی، ارائه خوب و رعایت زمان، ارزیابی می شوند.

·        در طول 2 روز رویداد، مربیان در میان ایده پردازان (شرکت کنندگان) حضور دارند تا نقشه راه را برای آن ها تبیین کنند.

روند شرکت در استارت آپ و ایده شوی خاوران و چگونگی حضور بدین ترتیب خواهد بود:

1-    تکمیل فرم ثبت نام در استارت آپ و ارسال آن به ایمیلinfo@mail.khi.ac.ir

2-    ارسال طرح های فردی (14 تا 15 مهرماه 1397)

(نکته: پس از ثبت ایده، حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری به منظور آشنایی بیشتر جلسه ای برای مصاحبه با شرکت کنندگان و اعضای تیم آنها ترتیب داده خواهد شد)

3-    حضور در کارگاه های آموزشی رایگان و آگاهی از نحوه شرکت در فرایند ایده پردازی گروهی در 20 و 21 مهر ماه 1397خواهد بود.

نکته: برای حضور در تمامی کارگاه ها گواهینامه معتبر وقابل ترجمه اعطا می گردد.

4-    حضور در روز برگزاری استارت آپ و ارائه تیم های ایده پرداز (28 مهرماه 1397)

5-    ارائه طرح های فردی و گروهی

6-    داوری طرح و اعلام گروه های برتر و اعطای جوایز

برنامه ها و نحوه حضور از طریق ارسال پیامک و در کانال استارت آپ به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.


دانلود فرم ثبت نام